Toluen

Opis produktu:

Toluen (metylobenzen) – organiczny związek chemiczny z grupy węglowodorów aromatycznych, stosowany jako rozpuszczalnik organiczny. Odkrywcą toluenu jest polski chemik Filip Walter.

Zastosowanie:

Jako surowiec i rozpuszczalnik w wielu dziedzinach przemysłu organicznego, farmaceutycznego, tworzyw sztucznych do produkcji materiałów wybuchowych, barwników, detergentów i perfum oraz jako składnik wysokooktanowych paliw lotniczych.  Stosowany także do produkcji żelów, sprayów i farb do włosów oraz lakierów do paznokci.

Właściwości:

Barwa – bezbarwna
Gęstość – 0,860 – 0,890 kg/L
Konsystencja – niskolepka ciecz o przyjemnym intensywnym zapachu
Okres ważności – 1 rok

Sposób użycia:

  1. Rozcieńczanie: postępować zgodnie z instrukcjami producenta wyrobu rozcieńczanego. Przeprowadzić próbę na małej ilości produktu.
  2. Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: oczyszczany element zanurzyć w rozcieńczalniku lub przecierać namoczoną w rozcieńczalniku czystą szmatką lub czystym pędzlem. Następnie wytrzeć do sucha czystą szmatką. Czynność powielać, aż do uzyskania pożądanego efektu.

Dostępne opakowania:

Nasze wyroby pakujemy w wybrane przez Państwa opakowania. W naszej ofercie znajdują się pojemniki z tworzyw sztucznych, szkła i metalu w rozmiarach od 0,5l do 1000l. Po szczegóły zapraszamy do naszego biura lub prosimy o kontakt z naszymi handlowcami.

White Label

Chcesz sprzedawać ten produkt w opakowaniach ze swoim logo? Skontaktuj się z nami. Produkujemy ten i inne produkty dla znanych marek, bez oznaczania nas jako producenta.

Pliki do pobrania: